Проведення планового ТО та заміна технічних рідин автомобіля

Проведення планового ТО та заміна технічних рідин автомобіля
12:33, 15 Апр.

Турбота про своє авто – це не лише естетична потреба, але й запорука його безперебійної роботи та безпеки на дорозі. Одним з ключових елементів цієї турботи є проведення планового технічного обслуговування (ТО) та своєчасна заміна технічних рідин. Автоцентр в Києві спеціалізується на проведенні всіїх видів робіт з діагностики, ТО, ремонту двигуна, ходової, гальм, трансмісії та інших систем з наданням гарантії виконаних робіт. Звертайтесь на www.iron-service.com для безкоштовної консультації та запису до фахівців IRON SERVICE.

Перевірка рівня та заміна мастила двигуна

Першим кроком у проведенні планового ТО є перевірка рівня мастила двигуна. Для цього автомобіль слід поставити на рівну поверхню та підняти капот. За допомогою вимірювальної палички перевіряється рівень мастила. Якщо рівень нижче мінімальної межі, необхідно додати потрібну кількість мастила. Якщо мастило двигуна забруднилося або втратило свої властивості, його слід замінити. Для цього необхідно розігріти двигун, щоб мастило стало більш рідким. Після цього відкривається сливний болт та видаляється старе мастило. Після цього встановлюється новий фільтр масла та додається нове мастило до двигуна.

Що таке планове ТО?

Планове ТО – це комплекс заходів, спрямованих на підтримку працездатності та попередження поломок різних вузлів та агрегатів автомобіля. Перелік робіт, що входять до планового ТО, визначається виробником авто та залежить від його моделі, року випуску та пробігу. До типових процедур планового ТО належать:

 • Заміна моторного масла та масляного фільтра;
 • Заміна повітряного фільтра;
 • Перевірка та заміна (за необхідності) салонного фільтра;
 • Перевірка та регулювання рівня гальмівної рідини;
 • Перевірка та заміна (за необхідності) охолоджуючої рідини (антифризу);
 • Перевірка стану та рівня трансмісійної рідини;
 • Огляд та діагностика ходової частини;
 • Перевірка стану шин та тиску в них;
 • Перевірка роботи освітлення;
 • Огляд та діагностика акумуляторної батареї;
 • Комп'ютерна діагностика.

Перевірка та заміна трансмісійної рідини

Трансмісійна рідина є важливим елементом для правильної роботи трансмісії. Перевірка рівня та стану трансмісійної рідини включає в себе перевірку рівня за допомогою вимірювальної палички та огляду на предмет забруднень або механічних пошкоджень. Якщо рідина забруднена або має підозрілий вигляд, її слід замінити за рекомендаціями виробника автомобіля. Рекомендується міняти трансмісійну рідину згідно з регламентом виробника авто, який може варіюватися від 50 000 до 200 000 км пробігу.

Перевірка рідини охолодження

Рідина охолодження відповідає за підтримання оптимальної температури двигуна. Під час проведення планового ТО необхідно перевірити її рівень та стан. Якщо рідина забруднена або має ознаки окислення, її слід замінити. Також важливо перевірити роботу системи охолодження на витік рідини та інші проблеми. Рекомендується міняти антифриз кожні 4-5 років.

Рівен гальмівної рідини

Гальмівна рідина є ключовим елементом для правильної роботи гальмівної системи автомобіля. Під час планового ТО необхідно перевірити рівень гальмівної рідини та її стан. Якщо рівень нижче мінімальної межі або рідина забруднена, її слід замінити згідно з рекомендаціями виробника. Рекомендується міняти гальмівну рідину кожні 2-3 роки.

Проведення планового ТО та заміна технічних рідин є важливою процедурою для забезпечення надійності та безпеки експлуатації автомобіля. Регулярний догляд за рідинами та їх заміна відповідно до рекомендацій виробника дозволяють подовжити термін служби автомобіля та уникнути серйозних проблем у майбутньому.

Рубрика: Статьи. Читать весь текст на portal.kharkiv.ua.