Вже не одне десятиліття хлопчаки охоче перевтілюються в мушкетерів на ранках у садочку чи в школі. Сміливий, безстрашний, хоробрий – хіба може цей лицар залишити байдужими майбутніх чоловіків? Розкішне перо на капелюсі, мереживне жабо і зброя неодмінно притягують маленьких романтиків. З придбанням костюма мушкетера зазвичай не виникає проблем, а от правильно підібрати зброю вдається не завжди. Тому наша підказка https://billibons.com.ua/ua допоможе вам зробити правильний вибір.
Основні деталі мушкетерського вбрання
Одного погляду достатньо, щоб відрізнити костюм мушкетера від будь-якого іншого карнавального вбрання. Можна виділити кілька основних деталей, без яких костюм мушкетера неможливо уявити:
- Накидка червоного, синього або блакитного кольору, прикрашена аплікацією у вигляді великого хреста. Зазвичай її шиють з атласу чи велюру.
- Капелюх з широкими полями та пухнастою пір’їною. Щоб прикріпити її можна використати брошку з «дорогоцінним» камінням.
- Чоботи або черевики з широкими халявами.
Щоб зробити костюм ошатним, використовують пишні мереживні манжети, жабо, брошки з камінням, декоративну тасьму, якою обшивають краї накидки. Не менш важливою деталлю є також штани які повинні гармоніювати до інших деталей за стилем та фасоном.
Мандрівка в минуле
Слово «мушкетер» походить від назви одного з видів вогнепальної зброї – мушкета. Тому не викликає сумнівів той факт, що саме мушкети були найпоширенішою зброєю для цих відважних воїнів. Щоправда, користуватися мушкетом було не дуже зручно, оскільки він потребував додаткового часу для перезарядки, мав невисоку точність і невелику дальність стрільби. Хіба лише звук пострілів міг наводити жах на супротивників.
Тому мушкетери залюбки користувалися у військових поєдинках шпагами та рапірами. Незважаючи на зовнішню схожість, ці два види холодної зброї все ж таки відрізняються один від одного. Шпага завдяки своїй універсальності частіше використовувалася в битвах, тому що нею можна завдати противнику і ріжучих, і рубаючих ударів. Рапіра ж призначена для нанесення виключно колючих ударів. Її часто застосовували на дуелях, які в ті часи були дуже поширеними.
Зброя як прикраса
В часи мушкетерів зброя використовувалася не тільки за своїм безпосереднім призначенням, а ще й слугувала маркером статусу для свого власника та демонструвала його положення в суспільній ієрархії. Тому на руків’ях мушкетів та ефесах клинків красувалися прикраси у вигляді дорогоцінного каміння та металів, різьблення, гравіювання.
Обираючи зброю для костюма мушкетера, бажано вернути увагу саме на вироби з прикрасами. А втім, будь-яку зброю можна робити придатною до костюма мушкетера, якщо проявити трохи фантазії та прикрасити її руків’я чи ефес різнобарвними камінцями, скельцями та іншими «коштовностями». До речі, це можна робити разом з дитиною, і тоді вигода буде подвійною – і час проведете разом, і костюм прикрасите єдиним у світі аксесуаром.
Шпага чи мушкет: що обрати?
Для хлопчика-мушкетера кращим варіантом зброї буде мушкет. По-перше, його не потрібно весь час тримати в руці, а можна заткнути за пояс, залишивши руки дитини вільними. По-друге, порівняно зі шпагою чи рапірою, нехай навіть іграшковими, мушкет набагато безпечніший і для самого мушкетера, і для інших учасників свята. Втім, все ж варто врахувати бажання дитини, адже це його свято, і створений образ повинен відповідати мріям маленького мушкетера.
Автор Людмила Могилко
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на portal.kharkiv.ua.