Віники завжди застосовувалися в лазні як лікувальний засіб, який міг принести полегшення перебігу різноманітних хвороб. Кожен віник має особливі властивості, здатні в найкоротший час поставити на ноги. Наприклад, найпоширеніший, з березових гілок, чудово лікує астму та нирки. Крім цього, він допомагає позбутися мокротиння.
Якщо у вас є бажання створити свою власну сауну, звертайтеся до професіоналів від компанії "Parmaster". Вони готові надати вам повну консультацію, розробити проект, що відповідає вашим потребам, та втілити його в життя. Детальніша інформація доступна за посиланням: https://sauna777.com.ua/uk/produktsiya/budivnytstvo-sauny.
Які властивості мають віники
Розгляньмо детальніше властивості віників для бані та сауни:
- березовий допомагає розширити бронхи, добре вбирає піт;
- дубовий віник тонізує шкіру, робить її пружною, лікує різні захворювання шкіри. Також він лікує нервову систему, допомагає сердечникам та людям з високим тиском. Крім цього, він використовується для лікування жіночих хвороб;
- липа також є заспокійливим засобом. Крім цього, вона чудово допомагає при застуді. Віник жене піт, допомагає роботі нирок;
- хвойний віник. Ялиновий лікує радикуліти та болі в суглобах. Крім цього, він корисний при хворобах кровообігу. Прекрасно допомагає при невралгії;
- ялицевий також допомагає при вищезгаданих проблемах. Ялівцевий лікує подагру та ревматизм. Він досить твердий, тому його потрібно правильно запарювати;
- евкаліптовий використовують для інгаляцій для лікування простудних захворювань. Застосовується при шкірних хворобах, для інгаляцій.
- досить незвичайні та специфічні віники з кропиви, полину, клена, вільхи та ліщини. Вони також мають свої лікувальні властивості, тому знавці часто застосовують їх лазні. Наприклад, кропива відмінний антисептик, загоює рани. Допомагає для лікування нирок та печінки, профілактика атеросклерозу.
- полин дезінфікує, допомагає краще спати, має знеболюючий та тонізуючий ефект.
- кленовий містить не тільки дубильні речовини, а й багатий на аскорбінову кислоту. Він допомагає знеболювати та знімає запалення.
- вільховий віник використовують для лікування суглобів.
- ліщина покращує обмін речовин і використовується для людей з цукровим діабетом.
- ясен лікує артрити, подагру, шпори, ревматизм, радикуліт.
- відмінними бактерицидними властивостями має черемха. Крім цього, вона подарує просто чарівний аромат.
- горобиновий бореться з грибком та бактеріями. Він допомагає при гіпертонії та атеросклерозі.
Іноді у віники знавці додають трави з городу. Пижма тонізує організм. М'ята, меліса, полин – заспокоюють. Можна використовувати кипрей, деревій, гісоп. Лазня буде ароматнішою, пара цілющою, а сам віник подарує тілу здоров'я. Використовуйте народні методи лікування нарівні з ліками та організм оцінить це з вдячністю.
Рубрика: Статьи. Читать весь текст на portal.kharkiv.ua.