Як зареєструвати іноземця в квартирі

Як зареєструвати іноземця в квартирі
18:05, 07 Ноя.

Як зареєструвати іноземця в квартирі

З кожним роком все більше і більше іноземців приїздять до нашої країни, дехто вступає на навчання до наших вузів, дехто залишається і працює на благо нашої країни. Та всім цим громадянам слід звернути увагу на правила реєстрації місця проживання, а саме особливості постійної та тимчасової прописки в Україні. Перше питання, яке слід прояснити для іноземців - це: “Чи обов'язково потрібна реєстрація місця проживання в Україні?” Однозначно - так, адже згідно з українським законодавством, а саме Законом України “Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні”, прописка чи реєстрація місця проживання є обов’язком не лише кожного громадянина нашої країни, а й іноземця чи особи без громадянства, що перебувають на її території постійно чи тимчасово. Крім того, якщо іноземець планує перебувати в Україні більше ніж дев’яносто днів, йому доведеться оформити посвідку на тимчасове або постійне перебування.

Сама процедура реєстрації не є складною і навряд чи тут може виникнути багато труднощів. Перш за все іноземцю потрібно звернутися до центру надання адміністративних послуг з пакетом документів. Згідно з законодавством України іноземець може особисто прийти до ЦНАП, або скористатись послугою через довірену на це особу, яка має підтверджене право представляти інтереси іноземця, наприклад, довіреність.

Які ж документи знадобляться для прописки закордонного громадянина? Отже - це заява, яку Ви подаєте в ЦНАП та документ до якого буде внесено дані про реєстрацію, а саме, посвідка на постійне чи тимчасове проживання (її слід отримати заздалегідь). Також іноземцю потрібні документи, що можуть підтверджувати законне право на проживання у тому чи іншому помешканні (наприклад документи на право власності житлом чи оренду). Якщо такого документу не має, необхідно буде отримати згоду власника або співвласників житла на реєстрацію у встановлений спосіб (власник дає згоду особисто в ЦНАП). Якщо закордонний громадянин орендує житло, то прописка надається та діє на час такої оренди. Тобто, коли потрібно буде знову виїхати або переїхати до іншого житла, реєстрацію буде знято і всю цю процедуру потрібно буде починати спочатку. Саме на цьому етапі найчастіше можуть виникнути труднощі.

Отже, можна зробити висновок, що тимчасова реєстрація закордонного громадянина за місцем проживання є досить простою процедурою, але тут є багато нюансів, а для того, щоб уникнути цих проблем чи непорозумінь краще звертатися до спеціалістів. В Україні Ви можете скористатися послугами різних спеціалізованих агентств та «купити прописку». Спеціалісти допоможуть Вам вирішити всі питання, пов’язані з пропискою в юридичному руслі. Плата за такі послуги буде залежати від об’єму послуги, проте Ви зможете бути впевненими, що все пройде легко та відповідно до усіх чинних вимог законодавства і насолоджуватися всіма правами, що дає прописка.


Рубрика: Статьи. Читать весь текст на portal.kharkiv.ua.